Parla(de)mentné voľby parla(de)mentnej demokracie

Autor: Ivan Vanák | 20.2.2012 o 9:02 | (upravené 20.2.2012 o 12:34) Karma článku: 7,18 | Prečítané:  524x

Keď tam pozerám rôzne predvolebné prieskumy a vidím, ktorú stranu koľko ľudí bude voliť, tak mi začína byť úzko na duši. Nie preto, že pravicové strany strácajú silu vďaka absencii sebareflexie Dzurindu a celej SDKU. Nie preto, že nám tu znova Ficovi socialisti rozkradnú, rozhajdákajú a zadĺžia celú krajinu na ďalšie generácie. Ani nie preto, že akože kresťanskí akože demokrati sa kvôli moci a majetkom spoja aj s čertom diablom či boľševikom. A už vôbec nie preto, že po Mečiarovi sa už do parlamentu nedostane ďalší bandita so svojou nacionalistickou bandou.

Úzko mi je z toho, koľko ľudí tu ešte vôbec chce ísť dať svoj hlas týmto stranám, ktoré nás tu celé roky len klamú a nehorázne beztrestne okrádajú. Buď máme tak príšernú pamäť, že si nepamätáme všetky tie klamstvá, ktoré nám nasľubovali a nesplnili, nepamätáme si všetky tie mnohomiliardové kauzy a zlodejstvá, ktoré na nás napáchali a ktorými nás každé volebné obdobie okrádali, alebo sme takí nekonečne blbí, že tieto neodškriepiteľné fakty nevidíme a necháme sa týmito istými ľuďmi vždy a znova oblbnúť a okradnúť. Keď k tomu ešte pridám stranu, ktorú si založil miliardár, tváriaci sa ako súčasť 99% národa a počet ľudí, ktorí mu to žerú, tak potom mi z toho nevychádza nič iné, ako to, že väčšina národa je dementná a my tu žijeme v parladementnej demokracii.

A nech sa nikto neuráža, pretože vychádzam priamo z definície demencie: „Demencia je duševná choroba prejavujúca sa zhoršením pamäte a rozumových schopností v dôsledku degeneratívnych zmien v mozgovom tkanive. Zvyčajne ide o dlhodobý proces s pomalým zhoršovaním v priebehu niekoľkých mesiacov až rokov.“ Máte pocit, že toto nie je o nás, o našom volebnom správaní sa?

Niekto bude namietať, že je už sklamaný a nikomu neverí. Alebo, že je lepšie voliť menšie zlo a radšej si vybrať niekoho, ako neísť voliť vôbec. A s tým treba súhlasiť. Ibaže si nemyslím, že niet inej voľby. Stačí, keď sa rozhodnete, že tentokrát vy budete rozhodovať o politikoch, a nie oni o vás. Stačí, keď to nevzdáte a pôjdete voliť, pričom si (možno prvý krát v živote) prezriete kandidátky všetkých nových strán a v nich si vyberiete človeka, ktorého poznáte zo svojho okolia, alebo mu dôverujete, že je to určite slušný človek, ktorý morálne nezlyhá. V stranách, ktoré sú alebo boli v parlamente totiž už veľmi dobre fungujú rôzne finančné prepojenia a majú hodne skúseností, ako drancovať krajinu a byť pritom nepostihnuteľný. Do takýchto strán len málokedy vstúpi človek, ktorý nechce žiadne osobné benefity a zisky pre seba a robí to vo verejnom záujme.

Pred poslednými voľbami som písal blog o potrebe revolúcie v našej krajine. A som presvedčený, že tá potreba stále trvá a ľudia by mali spoločnými silami všetkých tých politických banditov a príživníkov konečne vyhnať z parlamentu a dosadiť tam slušných, poctivých a neskazených ľudí. Preto znova vyzývam všetkých ešte úplne nedementných voličov, aby sa vážne zamysleli nad tým, koho budú voliť a hlavne, aby určite išli voliť. Dúfam, že tentokrát tá revolúcia už naozaj príde!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?