Modlime sa, aby nás Maďari nedobehli!

Autor: Ivan Vanák | 20.3.2014 o 8:44 | (upravené 20.3.2014 o 8:52) Karma článku: 10,39 | Prečítané:  1372x

Aktuálne vyjadrenia nášho premiéra, našich politických predstaviteľov, ako aj niektorých predstaviteľov svetovej politiky k udalostiam na Kryme ma vážne desia.

Síce sa chcú všetci akože veľkí demokrati tváriť tak, že nesúhlasia s krokmi Ruska, ale žiadne ostré sankcie proti Rusku nepodporia, lebo by to veľmi negatívne ovplyvnilo našu vlastnú ekonomiku. Ale čo iné sa dá asi tak čakať? Isteže stratíme na tom, keď nášho obchodného partnera, z ktorého sa vykľube nebezpečný zločinec, odsúdia za jeho zločiny a naše spoločné kšefty skončia. Alebo je lepšie nechať banditu ďalej pokojne páchať zlo pretože nechceme prísť o výhodný biznis s ním? Lepšie je tolerovať zločiny a mať plný tanier, ako trvať na dodržiavaní zákonov, no musieť sa uskromniť?

Kde zostal zákon, spravodlivosť a morálka? Tieto slová sú pre bandu politických príživníkov, ktorí slúžia len samí sebe, absolútne neznáme pojmy. Veď predsa u nich platí jediný zákon a to je zákon sily. Kto má peniaze a moc je predsa nedotknuteľný a beztrestne si môže robiť, čo chce. Veď tak žijú oni, preto tak môžu žiť aj iní politici, tých ruských nevynímajúc. Navyše keď budú ticho a nepôjdu proti veľkému Rusku, tak sa možno niečo ujde aj im.

Ale pozor, ľudkovia slovenskí! Udalosti na Ukrajine sa týkajú aj nás všetkých a môžu mať pre nás podstatne väčšie dôsledky ako nejaké ekonomické straty z prerušenia obchodu s Ruskom. Predstavte si len situáciu, že sa Maďarsku o nejaký čas začne dariť a budú mať niekedy vyššiu životnú úroveň ako my na Slovensku. V tom momente sa naše južné okresy pokojne od nás odtrhnú a pridajú sa k Maďarsku. Aj oni sú predsa Maďari, stáročia patrili do Uhorska, takže tam vlastne patria. Veď keď to takto mohol beztrestne urobiť Krym, tak to môže urobiť každý. Čo tam po zákonoch, medzinárodnom práve a štátnych hraniciach? Hlavne, aby sme nenahnevali niekoho mocného a niekto na tom všetkom dobre zarobil.

Pritom s takýmto niečím máme už vlastné zlé skúsenosti z čias Mníchovského diktátu, kedy sme prišli o územie aj o slobodu, ako aj z čias ruskej okupácie po roku 1968. Ani vtedy nikto nič neurobil a nik sa nás nezastal a všetci vieme, aké to malo na našu krajinu dôsledky. Ak ani to nám nestačilo, aby sme sa poučili, že zlu nemožno ustupovať, tak sme potom nekonečne blbí a nezaslúžime si nič iné, len ďalšiu po papuli.

No a vrcholom výsmechu je potom fakt, keď akože skúsený politik Fico ide napádať svojho politického oponenta z toho, že je politickým dobrodruhom. Naozaj sa desím predstavy, aké dobrodružstvo nás ešte čaká s týmto skorumpovaným boľševikom na čele tohto nášho malého (zvyšku) Slovenska. Preto prosím všetkých veriacich, začnite sa všetci modliť za to, aby nás Maďarsko ekonomicky nikdy nepredbehlo a aby bezcharakterných banditov tolerujúcich zločiny bolo v našej politike čoraz menej a menej.

Amen.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čínsky Černobyľ. Úrady o víruse klamali, teraz ich kritizujú

Pekingu sa čínske úrady boja, vírus radšej tajili.


Už ste čítali?